Mofetta híradó

 

 

Folytatjuk sorozatunkat a „Széndioxid Terápiára alapozott Egészségügyi, Szív és érrendszeri, Mozgásszervi betegségek, a Csontritkulás, és az Amputáció elleni Kárpát-medencei civil kampányt” népszerűsítő találkozóinak bemutatását. 2022. július 12.-én egyesületünk delegációja felkereste a felvidéken, Szlovákiában található Dudince (Gyűgy) gyógyfürdőjét. Erről adunk most tájékoztatást.

 

 

 

Elsőként a látogatásról Dr. Lehota József senior professzor, tanszékvezető egyetemi tanár, egyesületünk társelnökének bejegyzését:


1

 


 

 

 

 

Másodsorban Dr. Csáky Csabától, egyesületünk elnökétől látunk összefoglalót, és fényképeket az ott folyó gyógyító munkáról:

 

 

                                                                              I.
Cím: 
SZOMSZÉDOLÁS A SZLOVÁK FELVIDÉKI, DUDINCEI GYÓGYFÜRDŐBEN.
Kovásznán a közelmúltban meghirdetett " Széndioxid Terápiára alapozott Egészségügyi Szív és Érrendszeri,  Mozgásszervi betegségek, a Csontritkulás és az Amputáció elleni Kárpátmedencei Civil Kampány " keretében felkerestük a Dudincei Gyógyfürdőt.
A Széndioxid Terápia három módszerét is alkalmazzák:
1. "Biovak" módszer :megfelelő műanyag zsákot kezelésenként ("20.p.") széndioxiddal    töltenek fel.Ebben kezelik a pácienst.
2. Világritkaságot jelentő különleges összetételű széndioxidos ásványi vizet tartalmazó kádfürdőik vannak.   
3. A széndioxidos "injekciót", amelyet orvos ír fel és adja be a kezelendő területre.   
Több mint negyven féle gyógykezelést, megelőző jellegű, pihenési célú kúrát folytatnak.
Térités ellenében a helyszínen is elvégzik a szükséges vizsgálatokat.
A Szlovák állampolgároknak az Egészségbiztosító Pénztár téríti a kezeléseket , másoknak önköltséges. 
 
 
Dudince biovak
        Biovak Zsák fotója 
      Biovak Zsák a kezelés előkészítése közben 
 
 
Dr.Csáky Csaba 

 

 

 

Harmadszorra  a dudincei rekreációs központot bemutató honlapot tesszük közzé, azzal kiegészítve, hogy fürdőhely nem csak gyógykezelésre várja a vendégeket, hanem strandfürdővel, wellness időtöltésre, szálláshelyekkel rendelkezik. Várja az érdeklődőket mindenhonnan a közeli Magyarországról is:

 

https://www.kupeledudince.sk/hu